Dla pacjentów - przygotuj sie do wizyty u dentysty - Dobry dentysta

Gabinet dentystyczny Chorzów

Nowoczesne metody leczenia zębów u dzieci

Nowoczesne metody leczenia zębów pozwalają na to, że takie leczenie odbywa się w jak najbardziej bezbolesny sposób. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku dzieci, które bardzo stresują się z powodu wizyty u de

Dla pacjentów - przygotuj sie do wizyty u dentysty - Dobry dentysta Gabinet dentystyczny Chorzów
ntysty, a ból związany z przeprowadzaniem zabiegów dentystycznych może stać się dla nich dodatkowym powodem do stresu. Jednak trzeba stwierdzić, że również osoby dorosłe nie lubią wizyt dentystycznych. Zwłaszcza mężczyźni bardzo nie lubią siedzieć na fotelu dentystycznym. Dlatego nowoczesne metody leczenia zębów pozwalają także na bezbolesne leczenie zębów u osób dorosłych. Pozwalają w tym na przykład zastrzyki zamrażające dziąsła i odpowiednie wiertła oraz tabletki przeciwbólowe sprzedawane do domu.

W dużych gabinetach dentystycznych mogą przyjmować lekarze różnych specjalności. Należą do nich dentyści oraz chirurdzy szczękowi, a także ortodonci i protetycy. Dlatego wyposażenie dużych gabinetów dentystycznych jest bardzo bogate i pozwala na wykonywanie różnego rodzaju zabiegów. Wobec tego w dużych gabinetach dentystycznych leczeni są pacjenci w praktycznie każdym wieku. Dzieci korzystają z leczenia stomatologicznego oraz z ekstrakcji zębów i wizyt u ortodonty. Natomiast osoby dorosłe oprócz leczenia zębów muszą czasami odbywać wizyty u protetyków. Z takiego samego powodu do dużych gabinetów dentystycznych udają się osoby starsze. Takim osobom szczególnie zależy na szybkich i fachowym leczeniu.


O implantach

Implanty stomatologiczne (wszczepy śródkostne) ? protezy stosowane w celu odbudowy utraconego uzębienia. Wykonane są z tytanu, który jest metalem obojętnym dla organizmu i nie ma wpływu na zdrowie. Implanty stomatologiczne są produkowane w różnych kształtach, wielkościach i mogą mieć różnie modyfikowaną powierzchnię. Implantologia jest alternatywą dla klasycznych rozwiązań protetycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Implanty_stomatologiczne


Bolący ząb - jakie są przyczyny?

Ból zębów może być wywoływany procesami patologicznymi toczącymi się w obrębie zęba lub w przyzębiu brzeżnym i wierzchołkowym. Może jednak boleć ząb, w którym nie obserwujemy żadnych procesów patologicznych, a ból jest albo objawem chorób innych części układu stomatognatycznego lub pochodzenia sercowo-naczyniowego, mózgowego, mięśniowego, względnie nerwowego. Każda postać bólu twarzy i bólu głowy może powodować ból zębów, w niektórych przypadkach jest on nawet jedynym objawem choroby.

Podłożem bólu zęba może być m.in.:

próchnica zębów ? bakteryjna choroba tkanek twardych zęba prowadząca do powstawania ubytków (dziur) odsłaniających unerwioną i bolącą miazgę.
zakażenie miazgi ? zainfekowanie miazgi bakteriami, które dostały się tam w wyniku odsłonięcia jej przez próchnicę.
nadwrażliwość zęba ? podrażnienie miazgi przez czynniki zewnętrzne, najczęściej zimno lub gorąco, np. podczas jedzenia lodów.
martwy ząb ? zapalenie będące następstwem obumarcia miazgi, postępujące przez korzeń zęba i infekujące tkanki okołowierzchołkowe, a nawet kości i tkanki miękkie.
ekstrakcja zęba ? chirurgiczne usunięcie zęba wywołujące ból i obrzęk w miejscu rany w kości i dziąśle.
plomba w zębie ? substancja wypełniająca wywołany próchnicą ubytek może podrażniać miazgę i wywoływać odczucia bólowe.
zanikanie dziąseł ? jeden z głównych objawów zapalenia przyzębia (paradontozy) skutkujący odsłonięciem wrażliwych części zęba.
wyrzynanie się zębów ? u niemowlaków pojawianie się pierwszych zębów, u dzieci wypadanie mleczaków, a u dorosłych pojawianie się ósemek, czyli tzw. ?zębów mądrości? często powoduje ból.
szkorbut ? powodowany niedoborem kwasu askorbinowego, czyli witaminy C, może przejawiać się bólem zębów oraz zmianami w przyzębiu, sygnalizującym wysokie zapotrzebowanie organizmu na tę substancję.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3le_z%C4%99b%C3%B3w



© 2019 http://dobry-dentysta.przedszkole20.waw.pl/