Wizyta u stomatologa - kilka porad - Dobry dentysta

Dobry stomatolog Ruda Śląska

Dlaczego dzieci nie lubią stomatologów?

Największy problem z leczeniem zębów zwykle mają dzieci. Chociaż strach przed dentystą bardzo często dotyczy także dorosłych, to jednak wśród dzieci problem ten może być naprawdę poważny. O ile dorosły jest świado

Wizyta u stomatologa - kilka porad - Dobry dentysta Dobry stomatolog Ruda Śląska
my konsekwencji nieleczenia zębów, o tyle dziecku czasem trudno przetłumaczyć, że wizyta u dentysty jest konieczna. Jak przekonać dziecko do wizyt stomatologicznych? Dobrą propozycją jest zabranie dziecka do specjalnego stomatologa. Coraz częściej możemy spotkać gabinety stomatologiczne, w których świadczone są usługi specjalnie dla dzieci. W takich miejscach dziecko na pewno spotka się z miłym przyjęciem, a lekarz stomatolog będzie miał odpowiednie podejście i nie przestraszy małego pacjenta.

Krzywe zęby - powód kompleksów

Czasem nasze zęby mimo wielu starań nas nie zadowalają. Nie wynika to z ubytków w nich, widocznych przebarwień czy pokruszonego szkliwa, a bardziej prozaicznej przyczyny ? nie układają się w idealnie prosty sposób. W tym wypadku potrzeba nam fachowej pomocy ? możemy odzyskać idealne ułożenie uzębienia.
Wsparcie ortodonty ? które może być łączone z usługami dentystycznymi ? sprawia, że zostaną dobrane odpowiednie do naszej sytuacji środka radzenia sobie z zaistniałymi trudnościami. Może to być na przykład dobrze dobrany aparat, który działając na przestrzeni tygodni czy miesięcy doprowadzi w końcu nasze zęby do upragnionej postaci.
Wszelkie obawy są jak widać zbyteczne ? profesjonalne usługi sprawiają, że nawet najbardziej denerwująca deformacja może zostać zażegnana, a my będziemy cieszyć się wspaniałym uśmiechem. Wystarczy jedynie kilka wizyt, aby skonsultować właściwy dobór metody i rozpocząć naprawę tego, co nas nie satysfakcjonuje ? to nic strasznego czy niekomfortowego.

Zęby człowieka zbudowane są z 3

Zęby człowieka zbudowane są z 3 części:

Korona stanowi tę część zęba, która najbardziej odróżnia zęby jednej grupy od innych, gdyż ma bardzo zróżnicowaną powierzchnię w poszczególnych grupach.

Korona pokryta jest szkliwem, które jest najtwardszą tkanką w organizmie (5 w skali Mohsa). Początkowo zaraz po wyrznięciu dodatkową osłonkę stanowi oszkliwie, które jednak szybko się ściera.

Równik zęba (equator dentis) jest to największy obwód korony zęba. Przebiega zwykle na różnej wysokości z każdej strony zęba. Rozdrobniony pokarm ześlizguje się z niego nie wnikając do kieszonki dziąsłowej i nie drażniąc brodawki zęba.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka